Jdi na obsah Jdi na menu
 


Závod dle ZZo Roudnice nad Labem 20.09

21. 9. 2008

Přihlásila jsem Šery na závod dle ZZO na přeboru ČSV. Hlavní důvod byl že hrozilo že by se závod musel zrušit. Po příjezdu jsem zjistila že na závod je přihlášená jen já s Šery ,Brave Wolf z Holštejna kterého jsem do toho uvrtala abych nejela sama. Pak Alfa Šedý chlup,a aby nás nebylo málo přibyl k nám Clif Sotis.
Vylosovala jsem si číslo 2.
Plná nervozity jsem nastoupila na poslušnost,s tím že neuděláme aport neboť jsem Šery přetáhla při nacvičování aportu a na pár dní ji ho znechutila. Ale chybami se člověk učí. Trochu mne uklidňovalo že aport nemá ani jeden ze soutěžících pejsků. Bohužel jsem netušila ze se budu muset poučit z další chyby. Při povelu lehni za pochodu,Šery nelehla což se zatím nikdy ani v nácviku nestalo,já zazmatkovala udělala krok zpět a dala povel lehni. Šery hned lehla ale bohužel rozhodčí anuloval cvik. Hold člověk se pořád učí a teď už vím že příště musím dát jen druhý povel. Tato má chyba nás připravila o první místo. Clif Sotis s Helenou Hubáčkovou nás o jeden bod předehnaly. Helča je výcvikář klubu a tak neudělala chybu vrácení se ke psu,když si Clif také nelehl,pouze dala druhý povel.
Rozhodčí byl spravedlivý a patří mu velký dík že to s námi vydržel s úsměvem do konce i po velké štípací puse od Clifa při poslušnosti.
Je jen velká škoda že nebyla větší účast pejsků. Vždyť je to velká zkušenost si zacvičit na cizím cvičáku,s jinými pejsky,nervozita pánů je taky jiná než na cvičáku kde o nic nejde.
Tomáš Cháb se psem Brave Wolf z Holštejna nastoupil právě pro tuto zkušenost a patří mu můj dík a držím palečky ať jim píle vydrží.
Věřím že se příště uvidíme ve větším počtu.

 
 

Náhledy fotografií ze složky přebor 2008