Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svod, bonitace Frýdlant nad Ostravicí 03.10.2009

4. 10. 2009
Obrazek

foto:Drago obrana Frýdlant

Tak jsme vyrazili na svod s Dragem a na bonitaci s Šery.Posuzovala Tomešková, Matušincová, Křížová.

Přijeli jsme v pátek neboť jsme spojili bonitaci s návštěvou příbuzných. Prvně jsme se stavili na cvičák seznámit se s prostředím a s figurantem. Na pátou hodinu byla možnost zkoušení obran. Drago si za kousal a figurant se mu zamlouval. Měla jsem z něj velkou radost bylo to poprvé co kousal na cizího figuranta.

K příbuzným jsme dorazili ve večerních hodinách a nastal problém kam se psi.

Do domu nesmí a na úvazu Drago sám ještě nebyl a vzali jsme jen jeden úvaz. Nezbylo než je nechat v autě. Aby měli více místa rozšířili jsme zavazadlový prostor, pro lepší spinkání. Kolem jedenácté jsem je šla zkontrolovat a vyvenčit. Dragovi se nezamlouvalo že ho nechávám v autě ,aby si to panička pamatovala nakousal sedačku. No tak nastal problém kam s ním. Rozhodla jsem se ho dát na úvaz a doufala že se z něho nedostane a nezdecimuje příbuzným okrasný dvorek. Doufala jsem marně. V brzkých ranních hodinách jsem šla za psi. Drago mne přivítal hned u dveří bez obojku, značně unavený. Došla jsem k autu pro Šery. Auto bylo samá psí ťápota jak se Drago dobýval do auta. Šery naštěstí byla v autě a auto celé. Byla ještě tma tak jsem neviděla co vše stihl napáchat, ale co jsme viděla mne stačilo. Díry v anglickém trávníku , mrtvý krtek, roztrhaný plot, roztahané různé věci kolem auta. Co šlo jsem dala do pořádku a zbytek jsem nahlásila příbuzným a doufala, že toho není víc.

Na Dragovi šlo znát že celou noc nespal a tak jsem měla obavy zda na něj svod nebude moc.

Nakonec toho bylo moc na Šery, která také nespala díky Dragovi. Při měření zívala občas cukla packou, na povaze jen stála a dívala se co ten figurant dělá.

Po celou cestu domu jsme o nich vůbec nevěděli a to je opravdu co říct.

No a já nechám vyrobit klec do auta abychom měli čím jezdit v případě že by měl zůstat sám v autě.


 
 

Náhledy fotografií ze složky Svod,bonitace Frýdlant nad Ostravicí