Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mají velice příjemnou a přátelskou povahu. Jsou to hraví a rozkošní domácí mazlíčci. S lidmi jsou schopny navázat velmi pevný vztah. Mají rády děti. Mainské mývalí kočky většinou bývají velice umazlené. Jejich přítulnost je pro ně typická. Samozřejmě, každá kočka je svou povahou jedinečná, a tak se i mezi nimi najdou takové, které dávají přednost nikoliv chování v náručí majitele, ale spíše uvelebení se v jeho těsné blízkosti. Ráda se zapojí do všech aktivit svého majitele. Je velmi hravá a její hravost jí většinou vydrží po celý život. Velice dobře se snáší s ostatními kočkami, dokonce i se psy. Charakter Typické rysy Mainská mývalí kočka je mimořádně krásná kočka. Je obzvláště velká a robustní, má statné a svalnaté tělo se silnou kostrou. Kocour může vážit až 10 kg a měřit až 1 metr. Kastráti mohou dosahovat i větší váhy - až 12 kg. Kočičky bývají menší než kocouři a jejich průměrná hmotnost je kolem 6 a 7 kg. Do plné velikosti dorůstají poměrně dlouho, až mezi třetím a čtvrtým rokem života. Velké kulaté tlapy dávají základ středně dlouhým končetinám. Mezi polštářky jim vyrůstají husté chomáčky chlupů. Hlava je dlouhá se zřetelně vystupujícím čenichem. Kožich s polodlouhou srstí je hustší kolem krku (způsobuje tak typický límcový efekt), na nohou, na břiše, a na ocase. Ocas je na kočičkách dominantní. Je stejně dlouhý jako jejich tělo. Přestože má polodlouhý kožich, nevyžaduje tolik kartáčování. Jejich srst totiž není náchylná k plstnatění. Je to však hustý kožich, který kočku chrání během dlouhých zimních měsíců. U tohoto plemene je akceptovatelná skoro každá barva a vzor. Oči mohou být oříškové, zelené, měděné, modré, dokonce může mít každé jinou barvu. Zvláštností u těchto koček je jejich mňoukání. I když bychom u koček této velikosti předpokládali pořádný hlas, připomíná svým mňoukáním spíše holoubčí vrkání.
Naše Nely je takový kočkopes,musí být všude kam se hnem,honí psi,chytá mouchy a zásadně si lehá vedle nás, do klína chodí jen vyvoleným a když má náladu.Je to klidná,přítulná kočka myslím že až moc že by potřebovala nějakého kočičího kamaráda na hraní.Pokud je doma sama a my se ji konečně navrátíme tak nás vítá mňoukáním a radostným otíráním. Nely nejvíc miluje mou dceru Sanynku která ji též bezmezně miluje a brání. Jediné trápení které jsme měli, bylo jídlo. Nely nechtěla jíst nic kromě masa a to velmi malé porce a někdy vůbec,kolem čtvrtého měsíce vyhrálo naše úsilí neustálého zkoušení granulek a HURÁ jíme granule.Sice jen Royal exigent pro mlsné kočky, ale nám to nevadí nebot po nich konečně rosteme a přibíráme. Doporučuji všem mlsným kočičkám.
Rozhodli jsme se Nely pořídit kamaráda. Vybrali jsme Justin Giant Star Melow Goliath.
Nely po druhém roce se změnila na umazlenou kočičku která nemůže být nikdy sama. Neustále vyhledává kontakt s lidmi. Je to náš mazlíček.